DRUK PRÓBNY awersu 50 zł 1925

DRUK PRÓBNY awersu 50 zł 1925
DRUK PRÓBNY awersu 50 zł 1925
stan zachowania
1-
cena wywoławcza
1 000 PLN
1 700 PLN
Cena szacunkowa
1 200 - 1 600 PLN

Egzemplarz wydrukowany w skali 1:1, ale wycięty z dużym zapasem - zachowane efektowne, szerokie marginesy. Wydruk na papierze roboczym, cienkim, wiotkim, bez znaków wodnych. Lekko nadgięty w prawej części i trochę drobnych, rdzawych plamek, a poza tym stan zachowania bez uwag. Kolorystyka wyraźnie odmienna od finalnie zatwierdzonej, zdecydowanie bardziej wysycona, postacie i kartusz centralnie z wyraźną dominantą pomarańczu, gdy tymczasem w finalnie jest to kolorystyka wyraźnie stonowana, pastelowa. Kartusz żółtawy, blado-pomarańczowy, a postacie szaro-niebieskie, nie tak jak tutaj brązowo-pomarańczowe. Kolorystyka niniejszej próby zdecydowanie bardziej efektowna, krzykliwa. Dodatkowo na dole, pod projektem sygnatury drukarni i projektanta, czego na finalnym wydruku nie ma. Szersze opracowanie tematu tego typu prób tutaj

Stan zachowania
1-