Bolesław IV Kędzierzawy, Denar - trzech za stołem

stan zachowania
NGC MS64
cena wywoławcza
1 200 PLN
aktualna cena

limit

Przyjmowanie limitów na tę pozycję jest niedostepne

od 20/10 23:59:59 do 12/11 23:59:59

  • Twój limit

oferta

składanie ofert na tę pozycję jest niedostępne

  • Twoja oferta
Stan zachowania
NGC MS64

Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173) Denar - trzech za stołem

Piękny egzemplarz. Dobrze wybity i wyśmienicie zachowany.

  • Stronczyński jak 58.g
  • Kopicki 57.- (R4)
  • awers: popiersie księcia, z mieczem, na wprost, z literami S-S po bokach. W otoku BOLEZLAS
  • rewers: trzej książęta, za stołem, na wprost
  • drugi z denarów Bolesława IV z motywem biesiadnym, datowany na lata 1162-1166
    Motyw biesiadny ma swoje znaczenie symboliczne. Jedzenie to czynność niemal obrzędowa, a ze sobą jedzą na ogół ludzie żyjący w zgodzie. Moneta ta symbolizuje zgodne sprawowanie władzy między rodzeństwem. Więcej na ten temat tutaj.
  • rzadki typ
  • POLECAMY

Brak