Papier wyraźnie pognieciony, ale mimo tego w dobrej kondycji i zachowujący sztywność. Krawędzie ładne, tylko z jednym naddarciem na lewym marginesie, spowodowanym zapewne nie obiegiem, a późniejszą nieuwagą. Jak na rubla srebrem stan zachowania tego egzemplarza jest zdecydowanie ponadprzeciętny. Papier naturalny, bez konserwacji i śladów kontaktu z wodą. Zachowana i dobrze widoczna sucha pieczęć.
Rocznik 1864 to jeden z rzadziej pojawiających się w handlu roczników rubla srebrem.
Miłczak A47 (dotychczas nieodnotowana seria 196)