Srebrny medal "Na pamiątkę chrztu" autorstwa F. Witkowskiego (sygnowany pod skałą), odbitego przez P. Bitschan (sygnowany w odcinku). Na odwrocie grawerunek: "Stanisławowi Janowi d. 27 XII 96 r. od Anny Anders".
Lekko zafalowany zgięciem, co wręcz zaskakujące przy tak grubym medalu. Ładnie zachowany, szczególnie jak na tego typu grawerowane medale chrzcielne, które zazwyczaj spotyka się w dużo słabszych stanach.
Na obrzeżu punce (pokazane na zdjęciu).
Awers: scena chrztu Jezusa. W otoku:
TEN JEST MÓJ MIŁY SYN - KTÓREGOM SOBIE UPODOBAŁ
Rewers: oko opatrzności nad napisem NA PAMIĄTKĘ CHRZTU. U dołu przewiązane wstęgą cztery gałązki.
Srebro, średnica 49,5mm, waga 37,89g