Egzemplarz próbny jednej z najrzadszych monet obiegowych II RP. Moneta bez napisu próba, wybita z wszelkimi cechami charakterystycznymi dla emisji obiegowej. Jedyna różnica to bicie stemplem odwróconym. Stan zachowania bez zastrzeżeń. Połysk i delikatna patyna.
Nakład 60 sztuk.
Stempel odwrócony, rant ząbkowany.
Srebro, średnica 26,9mm, waga 10,03 g.
Parchimowicz P 133d, Chałupski 2.18.1.PR3 (R6), Notatki poz. 28 (20,-).
Bardzo rzadka i piękna pozycja.