Sylwiusz Fryderyk, ĆWIERĆTALAR Oleśnica 1677 SP - RZADKOŚĆ

stan zachowania
2/2+
cena wywoławcza
1 000 PLN

Ogromnej rzadkości moneta oleśnicka: ćwierćtalar 1677. Numizmat niespotykany w handlu.

Piękny egzemplarz. Świeże lustro w tle, dobry relief, lekka patyna.

Pozycja do najlepszych kolekcji.

Panowanie Sylwiusz Fryderyk (1668-1697), mennica Oleśnica.

Awers: popiersie w prawą stronę, w otoku: SYLVI, FRID. D G DUX.WURT.TEC.I.S.OLS.

Rewers: tarcza herbowa z literami S-P po bokach, nad nią znak rozdzielający datę 16-77, pod nią nominał 1/4, w otoku: CO.MON.DO.I.HEID - STERNB.&.MEZIB.

Srebro, średnica 29 mm, waga 7.16 g

Kopicki 6229 (R4)

Stan zachowania
2/2+