Pierwsza praca Edwarda Wittiga, jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy.
Piękny stan zachowania.
Bardzo rzadki medal wykonany w 1898 roku, bity we Francji, według rysunku znanego warszawskiego artysty plastyka Michała Trębickiego (współpracującego między innymi z firmą odlewniczą Braci Łopieńskich). Upamiętniający, nieistniejące już, Muzeum Przemysłu i Rolnictwa (które mieściło się przy Krakowskim Przedmieściu 66 i powstało z inicjatywy Jana Tadeusza Lubomirskiego).
Wersja w srebrze (cechy ARGENT i 84 na obrzeżu), bez rosyjskiego napisu, nieopisana przez Strzałkowskiego (ten notuje bez rosyjskiego napisu wersję o średnicy 43 mm, nasz ma 50 mm).
Awers: napis w 3 wierszach MUZEUM/PRZEMYSŁU I ROLNICTWA/W WARSZAWIE
Rewers: na tle słońca kobieta siedząca wśród atrybutów rolnictwa, sygnatura fecit M. Trejebicki
Srebro, średnica 50 mm, waga 58.66 g