August III Sas, Dukat Drezno 1745 FWóF

stan zachowania
2
cena wywoławcza
12 000 PLN
14 000 PLN

Ładny i rzadszy dukat drezdeński. Sporo świeżości, miejscowo lekkie zabrudzenia.

Odmiana z jedną, wielopolową tarczą herbową, z popiersiem króla w płaszczu.

Awers: popiersie króla w prawo. W otoku:
D:G:FRID:AUG:REX POL: DUX SAX:I:C:M:A:&W:

Rewers: ukoronowana, sześciopolowa tarcza, nad hakiem i literami F.W.ó.F. W otoku:
SAC:ROM:IMP:ARCHIM:ET ELECT.1745

Złoto, średnica 21.5 mm, waga 3.458 g.

Ex. PDA 15/936.

Kahnt 508, Kopicki 11499 (R2)