August III Sas, Dukat Drezno 1750 FWóF

stan zachowania
3+/2
cena wywoławcza
12 000 PLN
13 500 PLN

Wyraźnie połyskowy rewers, trochę słabszy awers.

Awers: popiersie króla w prawo. W otoku:
D:G:FRID:AUGUST:REX POL: DUX SAX:I:C:M:A:&W:

Rewers: ukoronowana, sześciopolowa tarcza, nad hakiem i literami F.W.ó.F. W otoku:
SAC:ROM:IMP:ARCHIM:ET ELECT.1750.

Złoto, średnica 21.5 mm, waga 3.546 g.

Kahnt 508, Kopicki 11499 (R2)