August III Sas, Dukat Drezno 1755 FWóF

stan zachowania
3+/2
cena wywoławcza
10 000 PLN
12 500 PLN

Piękny rewers, trochę słabszy awers, ale też z lustrem między literami w otoku.

Awers: popiersie króla w prawo. W otoku:
D:G:FRID:AUGUST:REX POL:DUX SAX:I:C:M:A:&W:

Rewers: ukoronowana, sześciopolowa tarcza, nad hakiem i literami F.W.ó.F. W otoku:
SAC:ROM:IMP:ARCHIM:ET ELECT:1755.

Złoto, średnica 21.5 mm, waga 3.463 g.

Ex. PDA 12/752.

Kahnt 508, Kopicki 11499 (R2)