August III Sas, Talar Drezno 1763 FWóF - z sygnaturą - rzadki

stan zachowania
NGC AU55
cena wywoławcza
12 000 PLN
nie było ofert kupna

Dobrze wybity z częściowo zachowanym połyskiem.

Rzadka odmiana z sygnaturą St pod popiersiem króla.

Ostatni rocznik talarów Augusta III.

Awers: popiersie króla w prawo, w otoku:
D:G:FRID:AUGUST:REX POL:D:S:I:C:M:A:&W.

Rewers: ukoronowana, wielopolowa tarcza herbowa nad inicjałami F.W.ó.F. i napisem X. EINE FEINE MARCK, w otoku:
SAC:ROM:IMP:ARCHIM:ET ELECTOR.1763

Kahnt 541.a