August III Sas, Talar Drezno 1763 FWóF

stan zachowania
4
cena wywoławcza
200 PLN
1 150 PLN

Ślad po uchu na godzinie 12 i ślady noszenia.

Ostatni rocznik talarów Augusta III.

Odmiana bez sygnatury pod popiersiem króla.

Awers: popiersie króla w prawo, w otoku:
D:G:FRID:AUGUST:REX POL:D:S:I:C:M:A:&W.

Rewers: ukoronowana, wielopolowa tarcza herbowa nad inicjałami F.W.ó.F. i napisem X. EINE FEINE MARCK, w otoku:
SAC:ROM:IMP:ARCHIM:ET ELECTOR.1763

Srebro, średnica 42 mm, waga 27.48 g

Kahnt 541.b, Kopicki 11472 (R1)