Dwa pierwsze tomy klasycznego i wciąż referencyjnego opracowania polskiego medalierstwa autorstwa hr. Edwarda Raczyńskiego. Egzemplarze w atrakcyjnych stanach zachowania, kompletne, w fachowo wykonanych, ładnych oprawach.
Tom 1 - zagnieciona pierwsza karta tytułowa; poza tym mechanicznie wnętrze piękne; zażelaźnienia stron tekstowych widoczne, ale zupełnie w normie, niezbyt szpetne; strony tablic piękne; tablice bez pergaminowych osłonek.
Tom 2 - uszkodzony lewy, górny róg karty tytułowej i obie karty tytułowe (polska i francuska) zagniecione; poza tym mechanicznie wnętrze OK; blok w pięknym stanie; na niektórych kartach żelazowe wykwity wyraźnie, ale jednocześnie sporo kart pięknych i czystych.
Obydwa tomy z pieczęcią własnościową Rudolfa Mękickiego, Tom 1 z jego Exlibrisem, Tom 2 z Exlibrisem Julii Mękickiej. Dodatkowo obydwa z mała wklejką "Księgarnia Katolicka D-ra Władysława Miłkowskiego w KRAKOWIE".538 stron.
Wymiary 26.5 x 22.5 cm.
Wydanie oryginalne, Berlin 1845 r.