Pozycja bez karty tytułowej, bez autora czy roku wydania niemniej niemniej wykazuje duże podobieństwo do "Lilienthal Michael, Vollständiges Thaler-Cabinet" Königsberg 1747 (dostępne dla porównania np. tutaj). Wnętrze kompletne, zachowana właściwa numeracja, od strony 1 do 100 ze spisem treści.
Styl wydawnictwa i papier sugeruje pozycje XVIII wieczną co pasuje do w/w Lilienthal'a. Wydanie w języku niemieckim. Jedna rycina monety odbita tylko na stronie tytułowej, a poza tym bez reprodukcji monet.
Stara oprawa półskórkowa.
Dobry stan zachowania.