Asygnata Skarbu Polskiego 500 koron 1918 - bardzo rzadka

stan zachowania
4+
cena wywoławcza
800 PLN
1 500 PLN

Bardzo rzadki, wysoki nominał koronowy.

W publicznie dostępnych archiwach internetowych tylko jedno notowanie  zdecydowanie słabiej zachowanego egzemplarza.

Złamanie pionowe centralnie, z niewielkim naddarciem na jego zbiegu z marginesami. Dwa niemocne złamania poboczne i zagniecenie prawego marginesu. Lekki ślad zacieku w prawej, górnej części, a w rezultacie zmoczenia niestety rozmyte tuszowe pieczęcie. Mimo tego prezencja dobra, całkiem świeża.

Zdecydowanie polecamy.

Bykowski 1.12, Lucow 537 (R6)