1913r. Medal Adam Mickiewicz 1855 (Madeyski)

stan zachowania
~2-
cena wywoławcza
150 PLN
220 PLN

Przeczyszczony na awersie, z widocznymi ryskami czyszczenia. Miejscami gruby nalot.

Rzadki medal autorstwa A. Madeyskiego.

Awers: Głowa Mickiewicza en face, z lewej 1798 ADAM MICKIEWICZ 1855, z prawej sygnatura ANT MADEYSKI RZYM 1913

Rewers: lira w wieńcu, w tle promienie dochodzące do wieńca cierniowego.

Brąz, średnica 55 mm, waga 61.95 g.

Strzałkowski 254 (R)