1913r. Medal SREBRO Setna rocznica śmierci Józefa Poniatowskiego (Laszczka)

stan zachowania
2
cena wywoławcza
~352 EUR
~364 EUR

Rzadki medal wybity na pamiątkę setnej rocznicy śmierci księcia Józefa Antoniego Poniatowskiego.

Autorstwa Laszczki (sygnowany K.LASZCZKA 1913).

Wybity nakładem Straży Polskiej w Krakowie, w nakładzie 50 szt.

Awers: Popiersie en face, legenda KSIĄZĘ-JÓZEF/PONIA-TOWSKI/D.7.V.-1763, w otoku legenda BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM, sygnatura K. LASZCZKA 1913.

Rewers: Wieniec, w nim 19/X/1813-19.X.1913 i herb.  Na obrzeżu punce widoczne na zdjęciach

Srebro, średnica 49 mm, waga 49.29 g

Strzałkowski 259 (R)