Bardzo rzadka wersja w srebrze medalu wybitego dla uczczenia Generała Wojsk Polskich Józefa Sowińskiego.
Autorstwa Wincentego Trojanowskiego (sygnowany WT).
Awers: popiersie generała wprost, z lewej 1777/1831, z prawej 1916, wokół legenda:
JÓZEF SOWIŃSKI GENERAŁ WOJSK POLSKICH
Rewers: Ołtarz z medalionem z orłem, na nim PRO PATRIA, wyżej ZGINĄŁ NA SZAŃCACH WOLI 6/9 1831, niżej SEKC. NUM. / T. M. H. w W.
Sygnatury TW na awersie i rewersie.
Srebro, średnica 50 mm, waga 48.98 g.