1916r. Medal, SREBRO, Józef Sowiński - rzadki

stan zachowania
4-3
cena wywoławcza
~70 EUR
~80 EUR

Bardzo rzadka wersja w srebrze medalu wybitego dla uczczenia Generała Wojsk Polskich Józefa Sowińskiego.

Autorstwa Wincentego Trojanowskiego (sygnowany WT).

Awers: popiersie generała wprost, z lewej 1777/1831, z prawej 1916, wokół legenda:
JÓZEF SOWIŃSKI GENERAŁ WOJSK POLSKICH

Rewers: Ołtarz z medalionem z orłem, na nim PRO PATRIA, wyżej ZGINĄŁ NA SZAŃCACH WOLI 6/9 1831, niżej SEKC. NUM. / T. M. H. w W.

Sygnatury TW na awersie i rewersie.

Srebro, średnica 50 mm, waga 48.98 g.

Strzałkowski 378