August III Sas, Medal koronacyjny 1734 r.

stan zachowania
cena wywoławcza
~941 EUR
~1 035 EUR

Medal upamiętniający koronację Augusta III na króla Polski.

Autorstwa Groskurta (sygnowany pod portretem H.P.GROSKVRT).

Awers: popiersie króla w zbroi, z płaszczem, w otoku: D • G • AVGVSTVS • III • REX • POL • M • D • LITH • D • SAX • EL •

Rewers: wyobrażenie obrzędu koronacji, z królem klęczącym przed biskupem; w otoku:  CONCORDIBVS•LIBERAE GENTIS SVFFRGIIS• (zgodnymi wolnego narodu głosami); w odcinku: ELECT:V.OCT:MDCCXXXIII. | CORONATVS XVII.IAN: | MDCCXXIV

Srebro, średnica 55 mm, waga 58.11 g.

Raczyński 370, Hutten-Czapski 2754 (R2)