Poniatowski, PRÓBA 1771 Grosz - monogram "drukowany"

Poniatowski, PRÓBA 1771 Grosz - monogram drukowany
stan zachowania
NGC MS62
cena wywoławcza
2 000 PLN
3 600 PLN

Bardzo ładny egzemplarz próbnego grosza w czystym srebrze, z sentencją ET IN PARVIS PURUS 1771. Wyraźne, świeże lustro, szczególnie na stronie napisowej. Nierównomierna patyna.

Odmiana z drugim typem monogramu przygotowanego przez Jana Filipa Holzhaussera, z literami "drukowanymi", "prostymi". Stempel rewersu z literami S ze słów PARVIS i PURUS pod sobą (na drugim znanym stemplu są na skos).

Rzadka próba.

Parchimowicz-Brzeziński 52.a, Plage 465, Kopicki 2305 (R4), Berezowski 5.00 zł