Bolesław III Krzywousty, Denar książęcy - Wrocław

stan zachowania
cena wywoławcza
2 200 PLN
nie było ofert kupna

Moneta z niedobiciami, ale jednocześnie ładnie zachowanym lustrem na powierzchni.

Miejscowe pęknięcie krążka, praktycznie brak dźwięku.

Patyna.

Denar typu "Ioannes" bity we Wrocławiu przed rokiem 1107.

Bardzo rzadki.

Srebro, średnica 18.4 mm, waga 0.41 g.

Kopicki 45 (R8), Stronczyński 11, Gumowski Handbuch 8 (RR)