Bardzo ciekawy egzemplarz talara koronnego - z błędem w imieniu króla!
Dużej rzadkości odmiana z SISGIS zamiast SIGIS.
Nieobecna w zbiorze Czapskiego, nieodnotowana w monografii mennicy bydgoskiej M. Gumowskiego.
Odmiana, której opis w artykule na łamach Biuletynu (7-12/1988) Janusz Kurpiewski zaczął tak:
"Błąd bardzo znaczny, jeśli się zważy, że występuje na awersie najgrubszej, reprezentacyjnej monety srebrnej i do tego jeszcze - w imieniu królewskim..."
Niniejszy egzemplarz bity tą samą parą stempli, co prezentowany tam talar.
Atrakcyjny stan zachowania. Stara patyna, połysk. Przed popiersiem króla stary napis tuszem (OeT?).
Odmiana z błędem i herbem Półkozic na awersie.
Zdecydowanie polecamy.Srebro, średnica 42 mm, waga 28.81 g.