Medal religijny autorstwa słynnego gdańskiego medaliera J. Höhna
Wykonany po roku 1629. Sygnowany IH na krzyżu.
Awers: alegoryczna postać kobieca, trzymająca miecz nad płonącym ołtarzem oraz krzyż, z obłoków wynurzająca się Prawica, nakładająca tejże koronę. W otoku: IM CREUTZE NUR BESTÆNDIG SEY.
Rewers: rozłożone Pismo Święte z napisem VERBUM DOMINI MANET IN ÆTERNUM, nad nią serce w Okiem Opatrzności, wyżej z obłoków wynurzająca się Prawica w płonącą latarnią. W otoku: GOTT SIEHT DEIN NOTH UND STEST DIR DEY.
Egzemplarz z 36 aukcji Gitbud & Naumann.
Bardzo ładny stan zachowania, bez defektów. Miejscami nieznacznie ruszony na reliefie.
Srebro złocone, średnica 45.5 mm, waga 26.00 g.