Medal sygnowany inicjałami B.M.
Awers: Feldmarszałek na wprost oraz napis v.HINDENBURG DER BEFREIER OSTPREUSSENS.
Rewers: Dwie kobiety w koronach, z liściami laurowymi i mieczami, na górze napis HEIL u. SIEG 1914/15, na dole herby Niemiec i Austrii.
Brąz złocony, średnica 60 mm, waga 96.58 g.