Pięknie zachowane pudełko pamiątka z czasów Powstania Listopadowego.
Rzadki typ z Orłem Królestwa Polskiego i tłoczonym napisem "Dawne Wyrocznie Lecha Niebo nam ogłasza, Polacy! to nasz Orzeł ta Ziemia jest nasza. 1831". Czerwone, ze złotymi tłoczeniami.
Dodatkowo w komplecie ciekawa, bardzo rzadka karteczka z epoki zawierająca daty walk i nazwiska dowódców.
Stan zachowania bardzo dobry. Wizualnie bez uszkodzeń. Przerwanie papieru "zawiasu" na długości ~2 cm. Brak jednej pętelki zamknięcia. Nieznaczne przetarcia spodu, ale ogólnie w ponadprzeciętnej kondycji.
Karteczka w stanie emisyjnym. Bez zgięć.
Bardzo atrakcyjny komplet.