Wtórny odlew, dość dobry. Gruby, patynowany, ale jednak wysokiej jakości. Wykonanie jeszcze zapewne XIX wieczne, z oryginalnym uszkiem.
Medalion z serii królewskiej wykonanej przez Minterów, przedstawiający Aleksandra Jagiellończyka.
Projektu Wojciech Święcickiego.
Awers: popiersie w berecie ze strusim piórem, w marszczonej koszuli z kryzą i narzuconym płaszczu. Na szyi łańcuch. Za nim ALEXANDER. Pod portretem sygnatura: "Modelował W. [Ś]WIĘCKI" "Nakład i odlew fabryki Mintera".
Brąz, średnica 127 mm, waga 352.3 g.