Wczesny, dobrze wykonany odlew, z puncowanymi literami w dolnej części i oryginalnym XIX-wiecznym uszkiem.
Bardzo ładny medalion fabryki Minterów, poświęcony znanemu, XIX-wiecznemu publicyście, powieściopisarzowi, poecie Zygmuntowi Kaczkowskiemu. Pierwsze odlewy wykonano pod koniec 1857 roku.
Awers: głowa z dłuższymi, falującymi włosami w prawo, z gęstą brodą i wąsami. Pod portretem sygnatura "W.ŚWIĘCKI MOD: 1854".
U dołu "Nakład i odlew fab: Mintera".
Brąz, średnica 128 mm, waga 259 g.