Srebrny żeton z popiersiem królowej Francji, Marii Leszczyńskiej (córki króla Stanisława).
Dobra prezencja, wyraźna równomierna patyna.
Jeden z serii żetonów bitych w mennicy w Montpellier, które Kazimierz Drożdż klasyfikuje jako liczmany.
Sygnowany Du VIVIER.F.
Awers: popiersie w lewo, w otoku napis: MARIA D G FR - ET NAV REGINA.
Rewers: krajobraz i dwa słońca, w otoku napis: COMES FIDISSIMA SOLIS, w odcinku: MAISON DE / LA REINE / 1739
Srebro, średnica 28.7 mm, waga 6.82 g.