1 złoty 1938 Chrobry - ID - PMG 66 EPQ

stan zachowania
PMG 66 EPQ
cena wywoławcza
800 PLN
1 850 PLN

Ostatni z obiegowych banknotów, wprowadzony w okresie II RP. Mały format, a druk na stosunkowo grubym, ale nieuszlachetnianym porowatym papierze. W rezultacie ten typ, ze względu na swe produkcyjne cechy charakterystyczne, rzadko otrzymuje wysokie noty w PMG. Zazwyczaj jego oceny kończą się na nocie 64.

Egzemplarz z oceną 66 EPQ wyraźnie wyróżnia się na ich tle. Zdecydowanie polecamy.

Miłczak 78b