Rawenna, różne datowania - początek V w.ne, najczęściej 402-406 ne.
Kolejny piękny solid tego typu. Od poprzedniego różniący się węższym popiersiem.
Awers: Popiersie Honoriusza w diademie, zwrócone w prawo, wokoło napis:
DN HONORI - VS P F AVG
Rewers: cesarz trzymający vexillum (znak bojowy) i statuetkę Wiktorii, zwrócony w prawo, depcze wroga, po bokach oznaczenie mennicy R - V, w odcinku COMOB, wokoło:
VICTORI - A AVGGG
Złoto, średnica 20.0-20.4 mm, waga 4.43 g, oś 6 h.