Germanik, As pośmiertny

Germanik, As pośmiertny
Germanik, As pośmiertny
stan zachowania
cena wywoławcza
200 PLN
600 PLN

Rzym, około 37-38.

Kolejny pośmiertny as Germanika. Ten sam typ, lecz odmienny wariant napisów.

Ostry relief. Piękna zielona patyna.

Awers: popiersie w lewo, w otoku GERMANICVS CAESAR TI AVGVST F DIVI AVG N.

Rewers: duże litery S.C, w otoku CAESAR AVG GERMANICVS PON M TR POT.

Egzemplarz z 32. aukcji WCN (poz. 15).

Brąz, średnica 27 mm, waga 11 g.

RIC 35