August III Sas, Medal koronacyjny 1734 r.

stan zachowania
cena wywoławcza
~823 EUR
nie było ofert kupna

Medal upamiętniający koronację Augusta III na króla Polski.

Autorstwa Groskurta (sygnowany pod portretem H.P.GROSKVRT).

Dobrze zachowany relief i obrzeże, ale i ślady czyszczenia w tle.

Srebro, średnica 55 mm, waga 58.16 g.

Hutten-Czapski 2754 (R2), Raczyński 370