August III Sas, Żeton koronacyjny 1734 r.

stan zachowania
2
cena wywoławcza
300 PLN
310 PLN

Żeton wybity dla upamiętnienia koronacji Augusta III na króla Polski.

Lustro mennicze w osłoniętych fragmentach tła, patyna, bardzo ładna prezencja.

Przedstawiający koronę królewską opatrzoną sentencją MERVIT ET TVEBITVR (Zasłużył i będzie jej strzegł).

Srebro, średnica 24.5 mm, waga 3.26 g

Hutten-Czapski 2754, Raczynski 374