Zygmunt I Stary, Grosz Głogów 1506 - z datą

stan zachowania
cena wywoławcza
120 PLN
700 PLN

Płytko bity, ale dość świeży. Sporo połysku zachowanego w zakamarkach.

Grosz głogowski ówczesnego królewicza Zygmunta, czyli pierwsza datowana moneta wybita na ziemiach polskich.

Rzadszy.

Kopicki 5768 (R1)