Jan II Kazimierz, Ort Kraków 1656 IT IC - błąd ARGIN

stan zachowania
cena wywoławcza
~188 EUR
~247 EUR
Kopicki jak 1740 (R3), Kurpiewski -

Ciekawy i ładny egzemplarz krakowskiego orta szwedzkiej emisji.

Wariant z błędem w legendzie rewersu, w słowie 'srebrna' - ARGIN zamiast ARGEN.

Odmiana bez obwódek, z charakterystycznymi dla tego rocznika literami IC (Jana Czamera).

Jedno skaleczenie na awersie, ładna, stara patyna, dobra prezencja.

Rzadki błąd.