Jan II Kazimierz, Ort Kraków 1657 IT - rozetki - rzadszy

stan zachowania
3/3+
cena wywoławcza
~47 EUR
~247 EUR
Kopicki 1751 (R1), Tyszkiewicz 18 mk

Dobra prezencja, ale na awersie w dwóch miejscach ślady wydrapywania nalotu.

Emisja datowana na pierwszą połowę roku 1657, przed kapitulacją szwedów i oblężenia Krakowa.

Bez inicjałów na rewersie, z dwiema rozetami po bokach herbu Wieniawa (przypisywanymi przez Jarosława Dutkowskiego Sebastianowi Zacherli, dzierżawcy mennicy).

Rzadsza moneta.