Jan III Sobieski, Ort Bydgoszcz 1680 TLB - owalna - rzadki i ładny

stan zachowania
2
cena wywoławcza
2 000 PLN
2 100 PLN

Dość płytko wybity, ale praktycznie bez śladów obiegu. Seledynowa patyna na naturalnej, menniczej powierzchni, przyciemniona na reliefie.

Rzadki rocznik ortów Sobieskiego.

Odmiana z herbem Leliwa w owalnej tarczy.

Portret królewski z 6 skórzanymi paskami.

Bardzo ładny egzemplarz.

Kopicki 1998 (R3), Szatalin BD80-2 (R5), Tyszkiewicz 6 mk