Bolesław IV Kędzierzawy, Denar - Dwóch za stołem - litery

stan zachowania
2/2+
cena wywoławcza
~117 EUR
~200 EUR

Dobrze wybity, ładnie zachowany egzemplarz 2-go typu denarów Kędzierzawego. Dużo lustra, ładna patyna.

Wybity w celu zamanifestowania zgody między braćmi, co miało swój wyraźny wydźwięk w czasach rozbicia dzielnicowego.

Odmiana z literami w polach po bokach postaci.

Awers: książę w skórzanym kaftanie stojący z tarczą, wsparty o włócznię z proporcem.

Rewers: dwóch za stołem, z uniesionym jabłkiem królewskim.

Srebro, średnica 15.3-16 mm, waga 0.55 g.

Kopicki 56.h (R1), Stronczyński T.59.c