Bolesław V Wstydliwy, Brakteat - książę z chorągwią - rzadki

stan zachowania
~
cena wywoławcza
400 PLN
400 PLN

Charakterystyczny typ przypisywany księciu krakowskiemu, zwierzchnikowi dzielnicy senioralnej w latach 1243-1279.

Przedstawiający księcia stojącego przed łukiem, zwróconego w lewo, z proporcem. Za nim znaki w otoku.

Rzadki typ.

Mimo, iż moneta niekompletna, to jej cechy charakterystyczne dobrze widoczne, a uroku dodaje jej stary papierek z opisem, w który jest zapakowana. Poświadcza on proweniencje od Aleksandra Sulikowskiego (1860-1910), znajomego Bartynowskiego i Czapskiego, właściciela znanego zakładu zegarmistrzowskiego z Krakowa (Grodzka 1).

Stronczyński 185, Kopicki 171 (R3)