Niemcy, Medal pokoju 1628 (Dadler)

stan zachowania
4+
cena wywoławcza
200 PLN
480 PLN
sprzedaż warunkowa

Dawne złocenie i ślad po zawieszce.

Autorstwa słynnego gdańskiego medaliera, Sebastiana Dadlera (sygnowany SD na łopacie).

Medal wybity na pamiątkę zawarcia pokoju pomiędzy Ferdynandem II i Chrystianem IV.

Egzemplarz z 174 aukcji Stack's Bowers.

Srebro złocone, średnica 52 mm, waga 31.92 g