Dawne złocenie i ślad po zawieszce.
Autorstwa słynnego gdańskiego medaliera, Sebastiana Dadlera (sygnowany SD na łopacie).
Medal wybity na pamiątkę zawarcia pokoju pomiędzy Ferdynandem II i Chrystianem IV.
Egzemplarz z 174 aukcji Stack's Bowers.
Srebro złocone, średnica 52 mm, waga 31.92 g