Próba BRĄZ 50 groszy 1938 - rzadkość

stan zachowania
1-
cena wywoławcza
8 000 PLN
18 000 PLN

Charakterystyczna i poszukiwana próba czasów II RP.

50 groszy w brązie, z wypukłym napisem PRÓBA pod napisem GROSZY.

Delikatna patyna, bardzo ładna moneta.

Typ II - z ogonkiem nad O przesuniętym w lewo.

Wielkiej rzadkości moneta, znana z jednostkowych notowań aukcyjnych (Janusz Parchimowicz wymienia 2).

Egzemplarz z 17 aukcji WCN (1999 r.)

Brąz, średnica 24.3 mm, waga 4.58 g

Parchimowicz P.119.a