Próba BRĄZ 20 złotych 1925 - NGC AU58 BN

stan zachowania
NGC AU58 BN
cena wywoławcza
~1 176 EUR
~2 470 EUR

Próba niewprowadzonego do obiegu projektu złotej 20-stki z Głową Kobiety.

Projektu A. Madeyskiego (sygnowana na rewersie ANT.MADEYSKI).

Wybita w brązie, w Mennicy Warszawskiej, bez jej znaku i napisu PRÓBA.

Nakład 105 sztuk.

Rzadka moneta.

Bardzo ładny stan zachowania.

Brąz, średnica 21 mm.

Parchimowicz P.164a