August III Sas, Szóstak Elbląg 1762 ICS - piękny i rzadki

stan zachowania
2+/1-
cena wywoławcza
4 000 PLN
8 000 PLN

Bardzo ładna moneta. Delikatnie ruszona na policzku i oku. Zachowana naturalna, mennicza powierzchnia. Lekka patyna.

Rzadka i poszukiwana typologicznie moneta - pierwszy rocznik elbląskich szóstaków Sasa.

Odmiana z tarczą herbową owalną, w ozdobnym kartuszu.

Popiersie króla szerokie, wyraźnie rozdzielające napis u dołu.

Zdecydowanie polecamy.

Srebro, średnica 23-24 mm, waga 2.98 g

Kahnt 754, Kopicki 7179 (R4), CNCE 423 (R4), Tyszkiewicz 3 mk