August III Sas, Trojak Gdańsk 1760 REOE - CZYSTE srebro

stan zachowania
1-
cena wywoławcza
1 500 PLN
3 400 PLN

Awers znakomity. Wspaniałe lustro i wielokolorowa patyna. Na rewersie herby delikatnie nieświeże na reliefie, poza tym bez żadnych uwag.

Odbitka w czystym srebrze trojaka gdańskiego Augusta III.

Moneta o wyraźnie wyższej wadze od obiegowych trojaków tego króla (ponad 1 gram różnicy).

Niespotykany w handlu rocznik dla czystego srebra (nieopisany w CNG, nieprezentowany w Igerze).

Srebro, średnica 20 mm, waga 2.69 g

Kahnt -, Kopicki 7740 (R7), Iger G.60.1.b (R5)