Austro-Węgry, Medal koronacyjny 15 dukatów 1867 - efektowny

stan zachowania
2
cena wywoławcza
30 000 PLN
52 000 PLN

Duży, złoty XIX-wieczny medal wagi 15 dukatów!

Wybity na pamiątkę koronacji Elżbiety Bawarskiej na królową Węgier, która odbyła się w Budapeszcie 8 czerwca 1867 roku.

Elżbiety, zwanej również Sissi, cesarzowej Austrii, żony Franciszka Józefa I.

Przetarcie w tle, szczególnie rewersu, ale piękny, ostry relief. Rant bez uszkodzeń. Piękny, efektowny medal.

Złoto, średnica 48.5 mm, waga 51.88 g

Novotny 134