Niemcy, Medal religijny bez daty, XVIII wiek

stan zachowania
2+
cena wywoławcza
~70 EUR
~70 EUR

Medal religijny, bez daty, niesygnowany.

Jego wybicie określane jest na XVIII wiek.

Legendy otokowe stanowi cytat z Księgi Psalmów, Ps.25 wers 12:

Awers: postać przed którą rozłożone akcesoria naukowe, takie jak globus, cyrkiel, księga itp. przyklęka przed aniołem. Anioł patrzy na nią i uniesioną ręką wskazuje palcem na niebo i imię boga (w uproszczonym zapisie?). W otoku pierwsza część psalmu 25 WER IST DER, DER DEN HERREN FÜRCHTET? ((Kim jest człowiek, co się boi Pana?).

Rewers: Postać idzie od burzy ku słońcu (za zapisem boskiego imienia?). W otoku druga część psalmu ER WIRD IHN UNTERWEISEN DEN BESTEN WEG (Takiemu On wskazuje, jaką drogę wybrać)

Piękny, bliski menniczego stanu zachowania.

Srebro, średnica 34 mm, waga 10.55 g