Zygmunt II August, Trojak Wilno 1547 - bardzo rzadki

stan zachowania
cena wywoławcza
~1 168 EUR
~1 915 EUR
Iger V.47.1.b (R5), Ivanauskas 8SA3-2 (RRR), Kopicki 3301 (R5), Tyszkiewicz 15 mk

Pierwszy typ trojaków litewskich!

Bardzo rzadka, typologicznie poszukiwana emisja.

Drugi, a zarazem ostatni rocznik tego typu trojaków, wybity przed długoletnią przerwą w emisji tego nominału w Rzeczpospolitej. Wypartego przez denary i półgrosze, których emisja przynosiła zarządcom mennicy większy zysk.

Wariant z POLO w tytulaturze króla.

Notowania aukcyjne na przestrzeni lat nieliczne, na bardzo wysokich poziomach.

Szara, matowa patyna. Zdrowa, dźwięczna moneta.

Zdecydowanie polecamy.

Srebro, średnica 21.3 mm, waga 2.58 g.