Zygmunt II August, Trojak Wilno 1547 - bardzo rzadki

stan zachowania
cena wywoławcza
5 000 PLN
8 200 PLN

Pierwszy typ trojaków litewskich!

Bardzo rzadka, typologicznie poszukiwana emisja.

Drugi, a zarazem ostatni rocznik tego typu trojaków, wybity przed długoletnią przerwą w emisji tego nominału w Rzeczpospolitej. Wypartego przez denary i półgrosze, których emisja przynosiła zarządcom mennicy większy zysk.

Wariant z POLO w tytulaturze króla.

Notowania aukcyjne na przestrzeni lat nieliczne, na bardzo wysokich poziomach.

Szara, matowa patyna. Zdrowa, dźwięczna moneta.

Zdecydowanie polecamy.

Srebro, średnica 21.3 mm, waga 2.58 g.

Iger V.47.1.b (R5), Ivanauskas 8SA3-2 (RRR), Kopicki 3301 (R5), Tyszkiewicz 15 mk