Jan II Kazimierz, Ort Toruń 1655 - pop. szerokie

stan zachowania
3-
cena wywoławcza
300 PLN
500 PLN

Nowy typ portretu królewskiego - z dużą głową i wysoką koroną z owalami w obręczy.

Wariant z kropkami na końcu legend.

Ostatni ort z inicjałami Hansa Jakuba Lauera.

Stare zarysowania na awersie. Wady blachy u dołu rewersu. Stara patyna.

CNCT 1616/1617 (R2/R1), Kopicki 8320 (R1), Tyszkiewicz 2 mk