Rosja, Mikołaj I, Rubel 1840 НГ - błąd - 27 21/25 na rancie - RZADKI

stan zachowania
3/3-
cena wywoławcza
2 000 PLN
nie było ofert kupna

Usunięta zawieszka. Nierównomierna patyna.

Bardzo rzadka odmiana z błędem na rancie!

Jest "ЗОΛ•27 21/25 ДОΛЬ•" zamiast "ЗОΛ•82 14=25 ДОΛИ∙"

Katalogi Pietrow i Ilijn nie notują w ogóle odmiany z błędem na rancie, a Bitkin nadaje mu wysoki stopień rzadkości R1.

Duża rzadkość.

Moneta do zaawansowanych kolekcji monet carskiej Rosji.

Bitkin 191 (R1), Pietrow -, Ilijn -